Rzym

Nie ma na świecie miasta dorównującego Rzymowi obfitością zabytków. Posiadającego wszystko to, co kochają podróżnicy: piękne mosty, fontanny, majestatyczne budowle, pozostałości życia w dawnych wiekach czy niepowtarzalnej urody place. Rzym budzi szacunek, zachwyt i podziw. Niemal każdy kamień mówi o wielowiekowej historii, budowle mają niezwykle bogatą architekturę, kościoły zachwycają wielkością i klejnotami sztuki. Żeby doświadczyć najgłębszych doznań do Rzymu trzeba wybrać się indywidualnie i stale w nim czegoś szukać, często poruszając się nieutartymi szlakami. Oczywiście trzeba odwiedzić miejsca najbardziej znane, one również są źródłem zachwytu.

Warto więc udać się w kierunku Zamku Świętego Anioła, do którego prowadzi most św. Anioła (zdjęcie poniżej).

Nie wolno ominąć Piazza Navona, który przez cały dzień i dużą część nocy tętni życiem. Zaledwie kilkuminutowy spacer dzieli go od Fontanny di Trevi. W je pobliżu znajdują się słynne i zatłoczone Schody Hiszpańskie, które może są lekko przereklamowane, ale być w Rzymie i nie odpocząć na nich przez chwilę? Mijając Plac Wenecki, z monumentalnym Kapitolem w jego centrum, poruszamy się w kierunku Coloseum, a po drodze możemy zobaczyć ruiny Forum Romanum. Rzymski Panteon warto zwiedzać w dzień, wejść do jego wnętrza, ale także odwiedzić to miejsce nocą.

Na trasach, przecinających Europę, krajowych przewoźników jest wiele interesujących miast, które warto odwiedzić i zobaczyć. Zaletą turystyki indywidualnej jest to, że na piękne miejsca przeznacza się tyle czasu, ile uznaje się za potrzebne, by osiągnąć satysfakcję z wyjazdu. Zachęcamy do kupowania przejazdów w naszym biurze, rezerwowania miejsc noclegowych, poprzez popularne strony internetowe, i samodzielnego zwiedzania Europy.

Będąc w Rzymie nie sposób ominąć Watykanu, nie zajrzeć do monumentalnej Bazyliki Świętego Piotra i nie poczuć atmosfery Placu Świętego Piotra.

Lista miejsc, jakie warto i trzeba odwiedzić w stolicy Italii jest bardzo długa. Jeden, kilkudniowy wyjazd, na który udaje się wykroić czas na urlopie, to zdecydowanie zbyt mało. W Rzymie łatwo się zakochać, a gdy chęć powrotu jest silna, wówczas uda się odkryć nowe miejsca, a w już obejrzanych dostrzega się coś innego.

Portale noclegowe dysponują dużą liczbą miejsc noclegowych, o różnym standardzie, na kieszeń każdego turysty. Rzym wbrew pozorom jest miastem bardzo łatwym do zwiedzania. Stolicę można podzielić na niewielkie sektory i każdego dnia poruszać się w obrębie wybranego. Ciekawych miejsc na wyznaczonym obszarze jest tak dużo, że może zabraknąć dnia.

Pozostaje zarezerwować nocleg, dokonać zakupu mapy i przewodnika oraz udać się do oddziału BP AGAT w celu zakupu biletu na przejazd do Rzymu. Autobusy zatrzymują się na dworcu Tiburtina, obok którego znajduje się jeden z głównych dworców kolejowych stolicy, skąd można dotrzeć do wybranego miejsca stanowiącego bazę pobytu w Wiecznym Mieście.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s