OGRODY KWIATOWE KEUKENHOF

Ponad 7 milionów kwitnących tulipanów, żonkili, hiacyntów, róż, storczyków, narcyzów i innych kwiatów. Taką ilość zobaczycie w jednym miejscu jeśli udajcie się do Holandii, miejscowości Lisse, położonej pomiędzy Hagą a Amsterdamem. Tam, w zajmującym powierzchnię 32 hektarów Keukenhof, każdej wiosny, już od 64 lat, można rozkoszować się wszystkimi barwami i zapachami w najpiękniejszym, wiosennym ogrodzie świata.

Tereny dzisiejszego ogrodu stanowiły dawniej część posiadłości holenderskiej księżnej Jakoby z Bawarii (1401-1436), która w tej właśnie okolicy spędzała najwięcej czasu.

W 1949 r. grupa holenderskich producentów i eksporterów cebulek postanowiła wykorzystać ogród, by zorganizować wystawę kwiatów na wolnym powietrzu, prezentującą najpiękniejsze odmiany, na co zdobyła przychylność władz Lisse. Od tego czasu wystawa organizowana jest co roku. Statystycy podają, że w tym czasie „ogród kuchenny” odwiedziło ponad 50 milionów osób. Będąc tam nietrudno zrozumieć dlaczego jest chętnie odwiedzany. Każdego roku w Keukenhof wybierany jest inny temat przewodni, dlatego chętnie powraca się w to miejsce.

W Kenkenhof sadzone są co roku miliony tulipanów, w setkach odmian, czyniąc Keukenhof naprawdę wyjątkowym miejscem. Atmosferę panującą w ogrodzie trudno opisać słowami.

Najpiękniejszy wiosenny ogród świata zaprasza od marca do maja.

W ofercie BP AGAT są wyjazdy do Keukenhof wraz ze zwiedzaniem Amsterdamu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s