Hiszpania – Costa del Sol

Mijas to doskonałe miejsce na wypoczynek. Doskonałej pogody można się spodziewać niemal przez cały rok.

Hiszpania to jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie krajów naszego kontynentu. Przepiękne miasta przyciągają rzesze zwiedzających i przyjeżdżających wypoczywać.

Ciekawym regionem, idealnym na wczasy pobytowe, jest leżąca na południu Andaluzja. Ta najbardziej wysunięta na południe część Hiszpanii jest najgorętszym obszarem kraju. Region jest bliski Afryce, nie tylko geograficznie, ale też kulturowo. Wpływy arabskie można odnaleźć w zwyczajach, zabytkach i architekturze.

Poszukujących ciepła, kąpieli morskich i spacerów przyciąga Costa del Sol (Słoneczne Wybrzeże) – region Andaluzji, obejmujący wybrzeże śródziemnomorskie między Gibraltarem a przylądkiem Cabo de Gata. Na znacznej części, długości (ok. 180 km), wybrzeża powstały hotele, ośrodki wypoczynkowe i rezydencje. Plaże są kamieniste, część wybrzeża jest skalista, nie brakuje też dobrze utrzymanych piaszczystych.

Bardzo atrakcyjną miejscowością jest niewielkie Mijas, z piaszczystą plażą, stosunkowo szeroką i czystą.

Bezpośrednio do niej przylegają piękne ogrody hoteli i rezydencji. Niedaleko znajduje się Mijas Pueblo – tradycyjna wioska hiszpańska z białymi domkami i pomarańczowo-brązowymi dachami. Pueblo położone jest w górach. W centralnym punkcie miasteczka znajduje się plac, gdzie można wykupić przejazd dorożką lub osiołkiem.

Mijas to doskonałe miejsce na wypoczynek. Doskonałej pogody można się spodziewać niemal przez cały rok. Jest to przede wszystkim miejsce przepełnione śródziemnomorską atmosferą oraz łagodnym, nadmorskim klimatem. Jeśli wybieramy się na urlop do Hiszpanii i oczekujemy pewnej pogody, bez upałów i zatłoczonych miejsc, Mijas może spełnić nasze oczekiwania. Warto odwiedzić to miasto także poza sezonem letnim, kiedy panuje tu błogi spokój. Temperatury oscylują wówczas wokół 20 stopni C.

Mijas z uwagi na swoje położenie, wolne jest od bardzo wysokich zabudowań. Miejscowość leży bowiem w dużej części na zboczu masywu, od którego wzięło nazwę. Obecność gór powoduje, że ulokowane na ich stoku budynki układają się w malowniczy sposób. Pierwszym elementem, jaki pobudza wyobraźnię po przybyciu do miasteczka, są niskie zabudowania, które już na początku tworzą atmosferę starego, nadmorskiego miasteczka. Mówi się, że Mijas jest miejscowością, która znajduje się w sercu Costa del Sol. Być może pod względem geograficznym nie jest to określenie precyzyjne, jednak miasteczko posiada walory charakterystyczne właśnie dla tego regionu.

Stąd dostać się można także na pobliski masyw górski, którego szczyty przekraczają często wysokość 1000 metrów ponad poziomem morza. Jednym z nich jest Pico de Mijas, którego wysokość wynosi 1150 metrów.

Wielką atrakcją miejscowości jest naturalna, nadmorska promenada, która biegnie od Mijas do Calahonda. Ścieżka około 6 km prowadzi wzdłuż wybrzeża. Można po niej spacerować, biegać lub jeździć rowerem i na rolkach, gdyż jest wykonana z drewna (tylko fragmenty wzdłuż plaży z betonu). Odcinek jest częścią projektu „Ścieżka wzdłuż wybrzeża”. Planuje się, że promenada będzie miała ponad 50 kilometrów długości.

Drewniany chodnik po jednej stronie biegnie wzdłuż plaż piaszczystych lub zbliża się do brzegu morza (ułożony jest na palach i usytuowany nad brzegiem), z drugiej zaś jest skalisty brzeg lub ogrodzenia hoteli i pensjonatów. Spacerujący promenadą wsłuchują się w szum morza, krzyk mew i szum wiatru. Niepowtarzalny urok tego miejsca można odkrywać głównie odwiedzając Hiszpanię i Mijas poza sezonem, kiedy nie ma tam zbyt wielu gości, a promenada jest niemal pusta. W styczniu i lutym w Polsce są zerowe temperatury, a w Anadaluzji dni z 20 stopniami powyżej zera. Trudno więc o lepsze miejsce na wyjazd dla osób, które kochają spokój i uwielbiają długie spacery.

Wyjazdy pobytowe i wycieczki do Hiszpanii

są w ofercie BP AGAT

Zapraszamy do naszych oddziałów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s