Zamek w Bran – Rumunia

Zamek Bran to średniowieczna budowla wzniesiona na pograniczu Transylwanii z Wołoszczyzną. Był to ważny punkt obronny, bo wybudowany w trudnym do zdobycia miejscu, na skale.

100_6212

Z zamkiem łączy się ciekawostka. Otóż jest reklamowany jako zamek Draculi. Badacze życia okrutnego hrabiego twierdzą, że nie przebywał w nim nawet jednego dnia. Inni przekonują, że na kilka dni zawitał. Ta drobna manipulacja jest zabiegiem marketingowym, a wynika z tego, że w zamku nagrywano sceny do filmów o krwawym arystokracie.

Pomijając to przekłamanie, obiekt warty jest zwiedzenia. Spacerując po nim uświadamiamy sobie, jak trudne było życie w zamku obronnym. W tego rodzaju budowlach pomieszczenia nie należały do okazałych, a ich wyposażenie było skromne. Zamek pokaźnie wygląda tylko z zewnątrz, oglądany z odległości. W środku jest ciasno, gdyż dużą część przestrzeni wewnątrz wypełniały grube mury obronne i dojścia do stanowisk strzeleckich.

Górska warownia składa się z kilku rozbudowanych baszt z niewielkim dziedzińcem, w którym wykopano głęboką na 57 m studnię.

Więcej na temat Rumunii TU

100_6237.JPG

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s