Rumunia – Sibiu

Miastem o niepowtarzalnym klimacie jest Sibiu. To niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miast nie tylko Siedmiogrodu, ale i całej Rumunii.

Wokół rynku i uliczek od niego odchodzących jest wiele zabytkowych kamieniczek. Sibiu uznawane jest jako miasto przykładne pod względem dbałości o zabytki. Miało przecież dobrego gospodarza. Jego burmistrzem był obecny prezydent kraju, doceniony przez społeczeństwo właśnie za to, co zrobił w Sibiu.

Spacerując po rynku zauważa się wysokie dachy kamienic, a w nich niewielkie okna, które wyglądają jak oczy. Jest to właściwe określenie. „Oczy miasta” to charakterystyczny dla tego okręgu element architektoniczny.

100_6150

W Sibiu można spędzić czas spacerując po urokliwych zakamarkach starego miasta lub pijąc kawę czy posilając się w ogródku jednej z restauracyjek, których wiele przy głównych uliczkach odchodzących od rynku.

Głodni niekoniecznie muszą wstąpić do restauracji. Piekarnie w okolicach rynku oferują tamtejszy specjał o nazwie plăcintă. Jest to podawany na ciepło placek z ciasta przypominającego trochę francuskie, trochę naleśnikowe, wypełniony różnymi nadzieniami: ziemniakami, bryndzą, kapustą, itp. Cena od 2,5 do 3 lei, czyli 3 złote.

Więcej na temat Rumunii TU

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s